پلمپ ایمنی چیست ؟

__________________________________

پلمپ ايمنی (پلمپ امنیتی)

پلمپ ايمنی ( پلمپ امنیتی) نوعی از قفلهای ايمنی  با خصوصيات ويژه ميباشد . از مشخصه های بارز پلمپ های ايمنی منحصر به فرد بودن آنها است . به اين معنی كه هر پلمپ ايمنی صرف نظر از نوع و شكل و موارد استفاده آن داری شماره سريال منحصر به فرد ميباشد كه تكراری نيست . بعلاوه اينكه معمولا روی پلمپ ها علامت و يا نام  مورد نظر خريدار درج ميگردد .

پلمپ های ايمنی دارای تقسيم بنديهای متفاوت بر اساس مواد اوليه بكار رفته و يا نوع كاربرد آن بوده و به دسته های مختلفی تقسيم ميشوند كه از آن جمله پلمپ ميله ای ، پلمپ كابلی ، پلمپ فلزی ، پلمپ پلاستيكی ، پلمپ سيمی و يا پلمپ كانتينر ، پلمپ مخازن ، پلمپ وسايل اندازه گيری ، پلمپ شير تخليه ، پلمپ واگن ، پلمپ تانكر و از اين قبيل ميباشد .

با توجه به مطالب ذكر شده مشخص ميگردد كه پلمپ ها يكبار مصرف بوده و پس از استفاده برای فک و باز كردن آنها بايد پلمپ تخريب گردد . پلمپ ها بر خلاف قفل های معمول ممكن است دارای استحكام بالا نباشند و اين موضوع به علت نوع كاربرد پلمپ ميباشد كه بيشتر برای ردیابی و نشانه گذاری  و اطمينان از عدم تغيير در وضعيت مورد نظر بكار ميرود .

    هر نوع و دسته از پلمپ ها دارای خصوصيات عمومی كه تقريبا در بين همه آنها مشترك است و خصوصيات ( ويژگيهای )  اختصاصی ميباشند كه اين ويژگيها مشخص كننده نوع كاربرد معمول پلمپ ها است .

     از انواع جديدتر پلمپ ها پلمپ های الكترونيكی هستند كه با استفاده از فن آوری RF امكان رديابی  با استفاده از تحهيزات الكترونيكی را داشته و برخی از انواع آن قابليت استفاده مكرر را دارند .

     تکنولوژی جدید و روز آمد پلمپهای ایمنی( پلمپ های امنیتی ) یکبار مصرف با قابلیت حفظ امنیت و نشانه گذاری انحصاری باعث ارائه روشی مطمئن برای مشاهده و نظارت بر هرگونه دخل و تصرف ، تردد ، دستکاری ، حابحایی ، کنترل و حفاظت محیطهای بسته ، ظروف ، جهبه ها ، ابزار و وسایل اندازه گیری ( کنتورها ) ، … شده است .

بعلاوه اینکه تنوع این پلمپها امکان انطباق آنها را با شرایط گوناگون و نیازهای متفاوت فراهم ساخته و به همین سبب پلمپهای جدید جایگزین بسیار مطمئن ، ایمن ، آسان و ارزان برای روشهای سنتی و قدیمی ( سیم و سرب ) شده است .

     شرکت بسیط بعنوان اولین و بزرگترین تولید کننده ایرانی این نوع پلمپها با قابلیت و توانایی طراحی ، ساخت و تولید انواع مختلف پلمپهای یکبار مصرف قادر به تهیه پلمپهای گوناگون و در صورت نیاز ساخت پلمپهای جدید و ویژه متناسب با نیاز خریدار از مرحله طراحی تا تولید میباشد و این توانایی به میزان قابل توجهی نیازهای گوناگون خریداران را بر طرف نموده است . تجربه مفید گذشته و دانش فنی به روز متخصصین این شرکت نقطه قوت و اطمینان بخش برای مصرف کننده در زمینه تامین پلمپهای مورد استفاده میباشد .

پلمپهای ایمنی بسیط راهی مطمئن و کم هزینه برای حفظ امنیت و حریم های مورد نظر شما

میتوانید از سایت www.basitco.ir هم دیدن کنید